Druščina mladih muzealcev: miniaturno lutkovno gledališče

Slikar, fotograf in lutkar Milan Klemenčič velja za začetnika slovenskega lutkovnega gledališča. Uprizarjal je lutkovne predstave z miniaturnimi lutkami, njegovo marionetno gledališče pa še danes velja za enega najmanjših odrskih prizorišč. Klemenčič bi 7. marca praznoval svoj rojstni dan.

Vživeli se bomo v čas, ko je moral lutkovni mojster za posebne scenske učinke v lutkovnih predstavah uporabiti veliko iznajdljivosti. Ogledali si bomo, kje je nekoč prirejal lutkovne predstave, kako je deloval njegov miniaturni oder in s kakšnimi postopki je izdeloval lutke, velike kot dlan. Na koncu bomo izdelali tudi čisto pravo miniaturno gledališče.

Doživljajska delavnica je del sklopa muzejskih delavnic Druščina mladih muzealcev. Z njimi najmlajše obiskovalce spodbujamo k ohranjanju lutkovne dediščine.

Kje: Lutkovno gledališče Ljubljana (preddverje Velikega odra)
Kdaj: 7. marca, 17:00
Število udeležencev: 20
Starost: 8+